Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2009    
 
 

Žygių vakaras

Laikas: 2009.12.10
Vieta: KTU Aula
Dalyviai: Ąžuolai, pristatinėję savo žygius, Ąžuolai, dalyvavę tuose žygiuose, Ąžuolai, svajojantys iškeliauti į tokius žygius, keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius, VU ŽK narys Juras Jorudas, speleologų klubo “Aenigma” narys Aidas Gudaitis ir dar daug tikrų keliautojų, atvykusių pasiklausyti pristatymų.

2009-12-10 KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“ kauniečiams surengė nuostabų ir įsimintiną praėjusių metų žygių pristatymą vakarą.
Po trumpo videofilmo pristatančio ŽK „Ažuolas“, sveikinimo kalbą pasakė iš Vilniaus atvykęs Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius. Keliautojų sporto čempionate pasižymėję ąžuoliečiai buvo apdovanoti LKS medaliais ir diplomais, o visai „Ąžuolo“ komandai įteikta taurė už užimtą trečiąją vietą LKS daugiakovės čempionate kalnų kelionių technikos rungtyje.
Po oficialiosios dalies į scena buvo pakviesti net penki pranešėjai, kurie rodė videofilmus, fotonuotraukas ir pasakojo apie savo klajones po pasaulį, įkopimus į snieguotas viršukalnes bei nusileidimus į giliausius pasaulio urvus.
2009-ųjų metų kelione buvo pripažinta Dovilės Dimindavičiūtės ir Nerijus Lamanausko „Kelionė aplink pasaulį“, kurios metu per vienuolika mėnesių jie aplankė 17 šalių Azijoje, Okeanijoje bei Pietų Amerikoje. Pasak Dovilės tokios ilgos kelionės metu sužinai ir patiri įvairių dalykų, pavyzdžiui išmoksti derėtis visur kur tik įmanoma, kad galima išsiversi su vienu komplektu drabužiu arba kad patys nepanašiausi į lietuvius žmonės gyvena Bolivijoje.
Ažuoliečiai pristatė savo grupių keliones į kalnus. Eduardas Nedobežkinas pasakojo apie žygį į Altajaus kalnyną Rusijoje, o Paulius Jakutavičius apie Tian Šanio kalnyną, kopimą į Džigito viršūnę bei Chan Tengrį Kirgizijoje.
Svečias iš Vilniaus universiteto žygeivių klubo Juras Jorudas susirinkusiems leido grožėtis JAV gamtos grožiu ir pasakojo apie įkopimo į garsųjį El Capitan granito kalną Kalifornijoje subtilybes.
Didžiulio klausytojų dėmesio susilaukė ir kito svečio iš speleoklubo „Aenigma“ Aido Gudaičio pasakojimas apie ekspedicija pavadinimu „Gilyn į žemės centrą“. Šios ekspedicijos metu tarptautinė dvidešimties žmonių komanda, iš kurių dvylika - lietuvių leidosi į giliausią pasaulio urvą (2191m gylio) Kruberio–Voronja Gruzijoje. Ekspedicijos nariai moksliniais tikslais urve įrengė vandens lygio matavimo sistemą bei įamžino Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio datą specialiu ženkleliu urvo dugne.
Įspūdžių kupiną vakarą šeimininkai pakvietė pabaigti prie tradicinio „Ažuolo“ vaišių stalo, kur smalsiausieji galėjo gyvai pabendrauti su kelionių dalyviais.

Tomas BENDIKAS, turistas.lt / 2009-12-10 /


Universitete - įspūdžiai iš įkvepiančių žygių
2009.12.09 | Kauno diena
Kauno Technologijos Universiteto žygeivių klubas „Ąžuolas“ kviečia į Žygių vakarą, kurio metu bus pristatomos įspūdingiausios šių metų kelionės. Renginio metu apie žygiuose patirtus išbandymus ir linksmas akimirkas pasakos patys žygių dalyviai.
Žygių vakaras vyks gruodžio 10 d., šį ketvirtadienį, 18.30 val., KTU Auloje (A.Mickevičiaus g. 37, Kaunas).
„Ąžuolo“ nariai šiemet organizavo keturias ekspedicijas į kalnus: Altajų, Kaukazą bei dvi į Tian Šanį. Klubo nariai Paulius Jakutavičius ir Dovilė Garlaitė įkopė į Džigito viršūnę (5130 m, 4A sunkumo kategorija) Centriniame Tian Šanyje (Kirgizija). Vakaro metu bus rodomos nuotraukos bei filmai iš šių žygių.
Patirtais įspūdžiais taip pat dalinsis ir kitų žygeivių klubų nariai. Vilniaus Universiteto žygeivių klubo atstovai šiemet laipiojo Nevados Kalnyne (Kalifornija, JAV). Įkopę į El Capitan ir kitas viršūnes, jie 2009 m. Lietuvos alpinizmo ir kalnų turizmo čempionato Uolinėje klasėje (iki 3500 m.) užėmė prizines vietas.
Dideli atradimai slypi ne tik aukštai kalnuose, bet ir po žeme. Apie nusileidimą į giliausią pasaulio urvą Kruberio-Voronja (Gruzija) pasakos speleologas Aidas Gudaitis, vadovavęs ekspedicijai “Gilyn į žemės centrą”. Vienas iš pagrindinių vykdytos ekspedicijos tikslų buvo pasiekti urvo dugną ir taip įamžinti Lietuvos vardą. 2140m gylyje prie sifono (apsemtos urvo dalies) „Du kapitonai“ buvo pritvirtintas Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo ženklas.
„Ąžuolo“ klubo nariai Dovilė Dimindavičiūtė ir Nerijus Lamanauskas neseniai grįžo iš kelionės aplink pasaulį, kuri truko beveik metus. Aplankę 17 šalių Azijoje, Okeanijoje ir Pietų Amerikoje, jie pasiruošę pasidalinti dar karštais kelionės įspūdžiais.
Žygeivių klubas „Ąžuolas“ vienija mėgstančius keliauti ir pažinti aplinką, kurioje gyvename. Klubas organizuoja ne tik alpinistinius žygius: savaitgaliais vyksta žygiai pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, o žiemą - slidėmis. Taip pat klubo nariai tradiciškai švenčia Kalėdas, Rasas, Vėlines ir kitas kalendorines šventes. Prie klubo veiklos gali prisijungti visi, mėgstantys ir norintys keliauti.

"STUDIJŲ AIDAI" įspūdžiai iš Žygių vakaro

Foto: Žygių vakaras'09

Į viršų