Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2009    
 
 

Kalėdos 2009

Laikas: 2009.12.26
Vieta: Marcinkonys
Dalyviai: Lina Liuberskytė, Akvilė Gerulskytė, Jolita Buškutė, Brigita Šliaužytė, Brigita Kupsaitytė, Giedrė Šimkevičiūtė, Andrius Garbauskas (GAndrius), Andrius Kukis (KAndrius), Lukas Pečiulaitis, Edgaras Rozočkinas, Tomas Kukis.

Miško žvėreliai pargužėjo iš Marcinkonių :) Kalėdodami taip džiuginom marcinkoniškius palinkėjimais, kad jie nedvejodami tiesiai nuo šventinių stalų dovanojo mums pyragus, saldainius ir kitus gardėsius. Po kalėdojimo žaidėme Jenga (statėm-griovėm bokštą) ir tradicinį kalėdinį žaidimą Mafia!

Akvilė


Pirmieji į Marcinkonių kultūros namus atvažiavome 2 zuikiai, lapė, briedis (Elnias Devyniaragis) ir Kalėda’09. Kelionė buvo smagi ir daininga. Kadangi nesulaukėm likusių, tad koncertą vietiniams diedukams ir babytėms surengėm patys. Padainavom keletą dainelių, paskui kartu ir pažaidėm. Sulaukėm ir vietinio Kalėdų Senelio raudona nosimi. Tuomet įvyko mini dviejų senių dvikova, kuri baigėsi taika ir žaidimu .

Sulaukė likusių Pakaunės miškų žvėrelių patraukėm gilyn į Marcinkonių kaimą dainuodami ir barstydami grūdus. Vienose trobose buvome sutikti svetingai, kitose mus išgirdę gesindavo šviesas ir šaukdavo, kad čia Kalėdų niekas nešvenčia.

Prilinkėjom gausybę linkėjimų: sveikatos, metų ilgiausių, kad namą pagaliau statyti baigtų, kad vaikučių namuose būtų tiek, kiek grūdų ant slenksčio ir viso viso ko geriausio. Paskutinį aplankėm klebono namą. Ten matėm daug svečių, mažų vaikučių... Sudainavom net 2 dainas...uždaroms durims. Niekas, net mums dainuojant „mes pažįstam šeimininką...“, durų taip ir neatvėrė, saldainių nepasiūlė.

Tačiau nenusiminėm, turėjom pilnus maišus pyragų, saldainių ir net 4 litus kišenėje. Grįžę radom dar vieną staigmeną – pilną ilgiausią vaišių stalą. Negana savo atsinešto maisto buvom prisakyti suvalgyti ir marcinkoniečių vaišes. Visiškas totalus begalinis persivalgymas.

Jau nebegalėdami žiūrėti į stalą patraukėm žaisti Tower‘į – žaidimą, kuomet iš bokšto forma sustatytų kaladėlių reikia traukti po vieną ir dėti ant viršaus. Bandėm pasiekti šio azartinio žaidimo aukštumų. Vėliau gulėdami miegmaišiuose žaidėm tradicinį Kalėdų žaidimą – Mafija. Vienareikšmiškai Marcinkonių piliečius valdė Brigitų mafija.

Sekančią dieną vaikščiojome Marcinkonių apylinkėse Zackagirio pažintiniu taku. Matėme skruzdėlyną - jų gylis gali būti net 12 metrų po žeme. Kirtome ir Grūdos upę ypatingai svyruojančiu tilteliu. Aplankėm senovinius namus, Gaidzų kopą. Ji ypatinga tuo, kad tai tokia pati kopa, kokios būna prie jūros, tik esanti vidury Dzūkijos miškų. Visas žygis vedė tiesiai į Meškos šikną. Tai – aukštapelkė. Pakeliui radom ir vargšą alkaną beausį kačiuką. Pašėrėm jį karbonadais, palinkėjom sočių ateinančių metų.

Žygeliui pasibaigus nusprendėm nuvažiuoti ir prie Ūlos akies bei užlipom į Merkinės piliakalnį. Ten šokom Asilą, žaidėm Skaičius ir atsicikucakinę patraukėm namo.

Kalėdojo
Lapė Lina

Foto:
Lukas Pečiulaitis - Kalėdojimas ir žygelis po ir aplink Marcinkonis
Giedrė Šimkevičiūtė - Keletas kalėdinių akimirkų 2009

Į viršų