Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2011    
 
 

Išvyka prie žymeklio - partizanams atminti

Laikas: 2011-12-22
Vieta: Būtėno paminklas
Dalyviai: Jonas M., Paulius D., Paulius L., Rokas S., Jurgis K., Romas L., Monika V., Andrejus J., Justas, Styra, Juozas D. su damomis ir draugu (asmenybės tikslinamos)

„Gilų gruodžio 22-osios vakaras. Buvome susitarę susitikti 119 ir kartu bendrai nuvažiuoti prie Būtėno paminklo, kadangi mūsų vairuotojas vėlavo, niekas niekur neskubėjo. Pasirodžius Jonui susikrovėm mantą ir į kelią. Iš Kauno išvykome apie 19 val, todėl stengėmės važiuoti greitai, nes Juozas Dapkevičius su savo damomis jau buvo vietoje.
Kelionė į priekį buvo gana intelektuali. Jono „būsiko“ gale sėdintys Rokas su Jurgiu įsileido į pokalbį apie komunizmą, Hitlerį ir Staliną.. Diskusija buvo karšta, kad net mes, sėdintys jiems iš šonų, pajutom diskusijos liepsnas. „Būsiko“ ekipažą sudarė Jonas, Paška, Paulius.L, Andrėjus, Romas, Rokas, Jurgis ir aš.
Bunkerio vietą pasiekėme visiškoje tamsoje. Mus pasitiko Justas, Styra ir Juozas Dapkevičius su savo damomis bei draugu. Draugiškai nuėjome prie paminklo, pasistatėme projektorių, užsidegėme žvakes, bunkerio vietoje Juozas padėjo eglišakių, palaužė duoną. Ritualas buvo gražus ir iškilmingas. Vakaras prasidėjo su daina – „Mažam kambarėly“, vėliau sekė eilės bei pasakojimai apie Būtėną ir kitus partizanus. Buvome pasiruošę dainų ir kas jas mokėjo ir galėjo dainavom. Visos jos buvo patriotiškos ir miško gilumoje skambėjo didžiai, įspūdingai.
Netoli žymeklio susikūrėme laužą, pasidalinome prisiminimais, įvairiomis istorijomis. Pasivaišinome savo atsivežtu maistu bei karštais gėrimais. Taip ir ėjo laikas. Apie kokią 10 val vakaro suskubome tvarkytis ir traukti link namų.
Kelionė namo buvo turininga, kas kokį juokelį prisiminę pasakydavo, tad neteko liūdėti. Kaune buvome apie puse 12 vakaro.“
Monika V.

Į viršų